Czym teraz grzeją Eskimosi? O tym będzie teraz "Przystanek Alaska"?

Nowe prawo na Alasce może całkiem odmienić jej krajobraz, a podróże stać tak modne, jak te do Amsterdamu! Jeśli marzysz zamieszkaniu tam, być może teraz dostajesz kolejny powód.


Alaska zalegalizowała od wtorku 24.lutego rekreacyjne używanie marihuany. W referendum, zwolennikom udało się wygrać minimalną przewagą głosów - jedynie o 2 punkty procentowe!

"Teraz tylko wyregulujemy system prawny, aby dać przykład innym stanom USA" 
- podsumował Taylor Bickford, rzecznik kampanii która doprowadziła do referendum.
Uzasadniał, że te zmiany przysporzą wpływów z podatków oraz odciążą stróży prawa.

Eskimos dogrzeje igloo... jak Jamajczyk ;)

Amerykańskie media nie donoszą jeszcze o zmianie w obyczajach. Miło pomyśleć jednak, że biedni Eskimosi zyskają nowe narzędzie do obrony przed mrozem. Nam robi się ciepło na sercu.Roslyn Cafe z "Przystanku Alaska" będzie coffee-shopem?


Warto tu wspomnieć postacie sławnego serialu "Przystanek Alaska": Holling i Shelly byli właścicielami jedynej knajpy - czy w kolejnej serii serialu będą częstować czymś innym? Ciekawe, co zrobiłby z tym teraz Ed Chigliak jako miłośnik filmów i przyszły szaman...

Dozwolone 6 krzaków konopii, dzielenie się, prywatny użytek, od 21. roku życia


Nowe prawo pozwala na posiadanie do 28 gramów (1 uncji) suszu. Nielegalne pozostanie handlowanie narkotykiem, udostępnianie go w miejscach publicznych, także uprawa na większą skalę niż 6 roślin konopii. Ta zostanie zalegalizowana w nowym roku, kiedy w życie wejdą zmiany dotyczące podatków. Tych prawdopodobnie nie mogli zmienić tak szybko.

Dobry krok? Alaska będzie drugą Ibizą?

Wśród miejsc, gdzie ta używka jest legalna są już 2 stany USA (po Colorado i Waszyngton) i całe państwa jak Holandia, Urugwaj czy... Kanada - z którą Alaska graniczy.

Źródło: http://www.latimes.com/nation/la-na-alaska-legalize-marijuana-20150224-story.html

+1? Tu możesz podzielić się (tylko) tym tekstem:

Wrzuć na Google+ Plus
    SKOMENTUJ od razu loginem BlogSPOT
    SKOMENTUJ loginem Facebook:

0 komentarze :

Prześlij komentarz