Z kim się zamieniłeś na głowę? - Frankenstein może pojawić się za dwa lata

Chirurdzy nas wystraszyli, chociaż ubierają to w "dokonanie" medycyny. W skrócie: ogłosili, że za dwa lata podmienią komuś całe ciało. Szok! A z drugiej strony... kto by nie chciał?

fot. "Operation" - kubelik2 , sxc.hu

Doktor z Turynu, Sergio Canavero donosi, że procedury i umiejętności konieczne do wykonania takiego zabiegu w obecnym tempie pojawią się najdalej za dwa lata. Co więcej - to nie tylko prognoza - on chce się tym zająć!

Wynalazł metodę łączenia rdzenia kręgowego, które proponuje... skleić i uśpić takiego człowieka na kilka tygodni.

Dyskusje generują szereg problemów, tak etycznych, jak praktycznych i językowych - No bo jaką perspektywę tu przyjąć? - To głowę przeszczepiamy czy ciało pod nią?

Kto skorzysta na przeszczepie... całego ciała? Myszom się nie spieszy

Jak informuje, chorzy śmiertelnie, przewlekle mogą skorzystać. Skąd miałyby jednak pochodzić tak duży "pakiet organów"?

Odezwali się Chińczycy - "Ten krok milowy może uratować miliony ludzi". Tak, ci którzy mają "politykę jednego dziecka" próbują już przekładać głowy myszom - wspomina Guardian.

Uspokaja chyba tylko amerykański profesor neurologii Harry Goldsmith z Uniwersytetu California - uznaje, że szanse na powodzenie takiego projektu są znikome.


 


Zazdrość fajnie zbudowanego ciałka będzie uzasadniona - za jakiś czas będzie można podmienić sobie nie tylko płeć. Ciekawe, jak nadążą za tym regulacje prawne.

To czyje ciałko chcesz dostać? Napisz w komentarzu:

Źródło informacji: http://www.theguardian.com/society/2015/feb/25/first-full-body-transplant-two-years-away-surgeon-claim?CMP=fb_gu
Wrzuć na Google+ Plus
    SKOMENTUJ od razu loginem BlogSPOT
    SKOMENTUJ loginem Facebook:

0 komentarze :

Prześlij komentarz